Tekerlekli Sandalye Nereden Alınır? Nasıl Alınılır?

 

Sağlık Bakanlığının yayınlamış olduğu, 15.5.2014 tarih ve 29001 sayılı Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım yönetmeliği ile tıbbi cihazların satış, reklam ve tanıtım faaliyetlerine ilişkin usul, esasları doğrultusundaki ürünler ile Sağlık Bakanlığı’nın 25.04.2014 tarihli Bilgilendirme Yazısı gereğince; tekerlekli sandalye ve medikal ürünlerinin internet ortamında satışı ve tanıtımı yapılması yasaklanmıştır.

 

İlgili mevzuatın devamında, Tekerlekli Sandalye’nin eczanelerde dahi satışı şuan için yasaya aykırıdır.Tekerlekli sandalye’nin eczanede bile satışı yasaklanmışken, açık arttırma ve buna benzer internet sitelerinde satışına ne kadar güvenebilirsiniz.  Eğer bir tekerlekli sandalye almayı düşünüyorsanız, öncelikle alacağınız kurumu çok iyi tespit etmeniz gerekmektedir. Bu kurumun Sağlık Bakanlığından Ruhsatı var mı? Tıbbı cihaz meshul müdür belgesine sahip yetkili ve bilgili çalışanları var mı? Bu çalışanların belgeleri eksiksiz mi?  Çalışanlar tekerlekli sandalyeler hakkında ne kadar bilgililer?

Sadece bir tekerlekli sandalye almakla sizin o firma ile bağınız kopmuyor, asıl bundan sonrası için aile oluyorsunuz, sizlerin zaman içerisinde oluşabilecek yedek parça vb. gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek mi? Bu sorun hakkında ufak bir bilgi edinmek için forumlarda dolaşabilirsiniz. www.tekerleklisandalyeci.com olarak, sattığımız tüm ürünler, 2 yıl ithalatçı firma garantisindendir. Ayrıca tekerlekli sandalyeci olarak 10 yıl boyunca, yedek parça garantisi de biz vermekteyiz. İlgili mevzuata uyarak, tüm işlemlerimizi yasaların ön gördüğü çerçevede yürütmekteyiz. Çok iyi biliyoruz ki insan sağlığı, ticari bir amaçla kıyaslanılamaz.

Tekerlekli sandalyeci olarak, her marka ürün satmamayı tercih ediyoruz. Bizler için kalitenin önemi çok daha fazla, bundan dolayı öncelikle kalitesini kanıtlamış, problemsiz kullanılabilecek ürünleri test edip, sonrasında, hem internet hem de İstanbul Bahçelievlerde yer alan showroomumuzda sergiliyoruz.

 

                                                                                                           Tekerlekli Sandalyeci

     0212 442 42 80

     0507 644 20 00